Coronakrant.nl
  • Over coronakrant.nl
  • Contact
zondag, januari 24, 2021
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Coronakrant.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Mijn werknemers moeten thuiswerken; wat moet ik doen als werkgever?

Bierman AdvocatendoorBierman Advocaten
25 maart 2020
4 min. leestijd
1
thuiswerken werkgever

Met de huidige maatregelen van het kabinet omtrent het coronavirus, ontkom je er als werkgever bijna niet meer aan: thuiswerken. Wat betekent dit voor jou als ondernemer? Wat moet je regelen en in hoeverre ben je verantwoordelijk voor de werkplek?

Plaatsonafhankelijk werken

In juli 2012 is het Arbeidsomstandighedenbesluit gewijzigd. Het begrip ‘thuiswerken’ is vervangen door de term ‘plaatsonafhankelijke arbeid’. Kort gezegd gaat het om werknemers die in opdracht van de werkgever werken, maar dan op een andere plaats dan de locatie van de werkgever. Dit kan thuis zijn, maar bijvoorbeeld ook in een hotel.

Verplichtingen werkgever

Waar ben je verantwoordelijk voor als werkgever als je werknemers niet op kantoor werken, maar gedwongen zijn om thuis te werken? De Arbeidsomstandighedenwet (Arbowet) verplicht de werkgever te zorgen voor een veilige en gezonde werkplek. De kosten daarvan komen voor rekening van de werkgever. Maar wat houdt dit concreet in? Ik som enkele voorbeelden op.

De werkgever is verplicht te zorgen dat de werkplek van de werknemer thuis aan de ergonomische eisen voldoet, zodat gezondheidsklachten zoveel mogelijk beperkt blijven. Denk hierbij aan de aanschaf van de juiste stoel en de juiste hoogte van een bureau. Eventueel kan een arbeidsdeskundige ter plaatse worden gevraagd een oordeel te geven over de ergonomische omstandigheden, al zal het inzetten van een dergelijke deskundige in deze crisistijd lastig worden.

ADVERTENTIE

De werkgever dient afspraken te maken over het op tijd nemen van de pauze- en rusttijden.

De werkgever dient er zorg voor te dragen dat de werksituatie veilig is. Zo kan de werkgever de inrichting van een publieke ruimte niet veranderen, maar kan hij in deze tijd wel verbieden te werken in een ruimte die slecht geventileerd is en/of waar veel mensen aanwezig zijn.

Bovenstaande voorbeelden zijn slechts van toepassing op de werknemer met een kantoorbaan, maar thuiswerk hoeft natuurlijk niet kantoorgebonden te zijn. Zo is het ook mogelijk dat werknemers bepaalde voorraden vanuit huis moeten verpakken, controleren enzovoort. De Arbowetgeving stelt echter wel grenzen aan de maximumvoorraad die een thuiswerker in huis mag hebben. Voor het gebruik van stoffen die een gevaar van de gezondheid kunnen opleveren, zijn daarnaast extra strenge eisen gesteld.

Thuiswerkers die geen kantoorbaan hebben, maken vaak gebruik van stoffen als lijm, oplosmiddelen en ontsmettingsmiddelen. De hoofdregel is dat werken met deze stoffen enkel is toegestaan als voor de veiligheid niet meer nodig is dan eventueel handschoenen en een veiligheidsbril.

Stappenplan

Maar hoe ga je als ondernemer te werk en welke risico’s zijn er onder de thuiswerkers? Mijn advies is om dit te onderzoeken door de volgende drie stappen te ondernemen.

Inventariseer de risico’s

Allereerst is van belang om in kaart te brengen welke werkzaamheden vanuit huis kunnen en gaan worden uitgevoerd. Voor hoeveel werknemers is dit? Op welke wijze werken de werknemers en wat hebben zij nodig om goed te kunnen werken? Wat zijn de risico’s als zij niet op de juiste wijze werken? Denk hierbij aan RSI, rugklachten of slapeloosheid.

Geef voorlichting aan de werknemers over de risico’s en leg dit schriftelijk vast

Na het in kaart brengen, is het belangrijk om de werknemers goed in te lichten over de risico’s en de mogelijkheden. Laat de werknemers zelf aangeven wat zij nodig hebben en ga hierover in gesprek met elkaar. Videobellen kan op dit moment een goed instrument zijn om meerdere medewerkers tegelijk te informeren. Leg de afspraken vervolgens goed schriftelijk vast. Gaat het thuiswerken langer dan enkele maanden duren? Herhaal de voorlichting in ieder geval eens in het kwartaal en neem de risico’s ook op in de Risico Inventarisatie en – Evaluatie (RI&E).

Stel werknemers zelf in de gelegenheid zich te laten onderzoeken op risico’s

In deze tijd, waarin wordt geadviseerd zo min mogelijk contact met elkaar te hebben, is het voor de werkgever geen doen om bij iedere woning langs te gaan en de risico’s ter plekke te bekijken. Leg daarom bij de werknemer een verantwoordelijkheid neer om de risico’s te checken, bijvoorbeeld met een uitgebreide werkwijze hoe een ergonomische werkhouding eruit ziet.

Inspectie SZW

Let op! De inspecteur van de Inspectie SZW kan de arbeidsomstandigheden bij de werknemer thuis controleren. Voldoet deze niet aan de norm van een “veilige en gezonde werkomgeving”, dan riskeer je een sanctie.

Instructierecht

Op dit moment heeft de overheid slechts geadviseerd zoveel mogelijk thuis te werken, het is nog geen verplichting. Als werkgever heb je een instructierecht en mag je besluiten dat thuiswerken niet tot de mogelijkheden behoort. Je moet er echter wel voor zorgen dat de werksituatie veilig en gezond blijft. Als het werken op kantoor in verband met de gezondheidsrisico’s door het coronavirus niet meer verantwoord blijkt te zijn, moet je met een goed verhaal komen om het thuiswerken alsnog te verbieden. 

Dit bericht is samengesteld en geschreven door Samantha Kranenburg van Bierman Advocaten en dit bericht is met toestemming geplaatst.

Ben je op zoek naar een modelbrief voor thuiswerken? Deze vind je hier.

Tags: Thuiswerken

Delen

Gerelateerd Berichten

thuiswerken met kinderen

Thuiswerken met kinderen: rechten en plichten van werkgevers & werknemers

20 januari 2021
Tevredenheid over thuiswerken toegenomen: veel mensen willen niets anders meer

De invloed van thuiswerken op werkgeluk

19 januari 2021
leidinggeven op afstand

Ook voor leidinggeven op afstand geldt: motiveren is maatwerk

15 januari 2021
Dit deden drie maanden coronacrisis met (thuis)werkend Nederland

Thuiswerken maakt nieuwe onkostenvergoedingen noodzakelijk

14 januari 2021
Nieuwe invulling reiskostenvergoeding vanwege coronacrisis

Nieuwe invulling reiskostenvergoeding vanwege coronacrisis

8 januari 2021

Reacties 1

  1. Pingback: Mijn werknemers werken thuis; wat moet ik doen als werkgever? – door Bierman Advocaten - HRcommunity

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwsbrief ontvangen?

Schrijf je in voor onze tweewekelijkse nieuwsbrief.

Recente berichten

Marco Aarnink

Zo loodst Marco Aarnink zijn mensen door deze coronatijd

24 januari 2021
Top 10 wijzigingen 2021 voor de werkgever

Top 10 wijzigingen 2021 voor de werkgever

23 januari 2021
Avondklok

Avondklok: dit moeten werkgevers doen

22 januari 2021

Meest gelezen

  • thuiswerken met kinderen

    Thuiswerken met kinderen? 10 tips!

    579 x gedeeld
    Delen 579 Tweet 0
  • Van tourmanager van Guus Meeuwis naar bemonsteraar in de corona-teststraat

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Reiskostenvergoeding 2021: noodmaatregel verlengd tot 1 februari

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Depressief door thuiswerken? 10 tips tegen een thuiswerkdepressie

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • 10 tips om thuiswerken zo productief en prettig mogelijk te maken

    2730 x gedeeld
    Delen 2730 Tweet 0

Volgende item
Stichting Compass – Heldere en frisse communicatie in onzekere tijden

Stichting Compass – Heldere en frisse communicatie in onzekere tijden

Met onze familie van bedrijven verbinden wij mens en werk, maken HR-processen eenvoudiger met software en services, zijn de schakel tussen professionals en organisaties, ondersteunen bij personeelsontwikkeling en mobiliteit en bieden online arbeidsmarktoplossingen. Zo dragen wij al ruim 25 jaar bij aan het werkgeluk van zoveel mogelijk mensen en organisaties. Met Coronakrant.nl willen we ook ondernemers en werkgevers met elkaar verbinden. Coronakrant is een online platform waar ondernemers en werkgevers kennis en ervaringen met elkaar kunnen delen naar aanleiding van de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Zo willen we elkaar niet infecteren, maar inspireren.

Categorieën

Artikelen Columns Interviews

Tags

anderhalvemetereconomie anderhalvemetersamenleving arbeidsmarkt arbeidsrecht corona coronacrisis coronamaatregelen coronavirus creativiteit digitalisering Economische impact energie gezondheid hoop horeca HR kansen kantoor leiderschap lockdown maatregelen medewerkers mentale gezondheid nieuwe normaal NOW ondernemerschap onderwijs online ontslag overheidssteun positiviteit steunmaatregelen Thuiswerken tips toekomst TOZO vakantie verandering vitaliteit werken op afstand werkgeluk werknemers werknemerszaken wet- en regelgeving zzp

© 2020 - Driessen Groep

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Over coronakrant.nl
  • Contact

© 2020 Driessen Groep