Normaal worden er bij IBN in Veghel honderdduizenden automatten gestikt, maar nu ook duizenden (herbruikbare) mondkapjes en medische schorten. In amper een maand tijd is de productie van IBN omgevormd tot een soort anti-coronafabriek waar tal van lijnen zijn opgezet die helpen in de strijd tegen het virus. Er is op dit moment een groot tekort aan medische beschermingsmiddelen zoals mondkapjes en medische schorten. “De mooie samenwerking met Van Dijk Holland en Assist Zorg maakt dat we als IBN ons steentje kunnen bijdragen. Dat geeft niet alleen een goed gevoel voor onze medewerkers maar is ook echt nodig”, aldus Maarten Gielen, algemeen directeur van IBN.
De samenwerking is ontstaan op initiatief van Rudy van den Elzen, algemeen directeur van Van Dijk Holland, specialist op het gebied van textiel voor medische instellingen. In zijn zoektocht naar vergroting van zijn ordercapaciteit, kwam hij terecht bij IBN waar de productie wordt verricht door mensen die extra ondersteuning nodig hebben op de arbeidsmarkt. IBN kon snel schakelen en in no time hadden ze de productielijn staan. Daarnaast is er een samenwerking met Assist Zorg. Algemeen directeur Yvonne Biemans van Assist Zorg: “De tekorten aan beschermingsmiddelen hielden mij dag en nacht bezig. Ik voorzag vanuit onze samenwerkingsverbanden in de zorg dat er grote tekorten zouden ontstaan in de (intra- en extramurale) ouderen – en gehandicaptenzorg en ook ik klopte aan bij IBN.”
Voor de productiemedewerkers van IBN is het even omschakelen. Waar ze voorheen bezig waren met zware automatten, worden nu mondkapjes, groene chirurgenkleding en schorten voor ziekenhuispersoneel gestikt. Een subtielere en veel lichtere stof en met gebruikmaking van lichtere machines. Aan de andere kant van de ruimte worden plastic gezichtsmaskers in elkaar gezet, wel 200.000 in twee weken tijd. Elders in het bedrijf worden voor het Leger des Heils hygiënepakketten samengesteld voor dak- en thuislozen. Pakketten die bestaan uit zeep, een wc-rol, water en wat lekkers.
Het medische materiaal dat bij IBN in Oss en Veghel van de band rolt wordt ingezet bij ziekenhuizen en verzorgingstehuizen in binnen- en buitenland. Daarvoor moet veel geregeld worden. Rudy van den Elzen legt uit dat de schorten officieel gecertificeerd moeten zijn: “De mondkapjes zijn van speciaal materiaal gemaakt, waardoor ze ook herbruikbaar zijn. In de afgelopen weken zijn we intensief bezig geweest om de officiële certificering van de mondkapjes versneld te organiseren. Dat valt niet mee. Dit hadden we weken geleden al rond kunnen hebben, maar we merkten daarin ook de vertraging vanuit VWS of het LCH. We hopen dat de certificering snel rond zal komen waardoor de beschermingsmiddelen geleverd kunnen worden aan de zorg waar ze nu ontzettend hard nodig zijn.”
Zelf even kijken hoe dat er aan toegaat bij IBN? Directeur Services Wim van Wanrooij neemt je mee naar de productie van IBN.