Coronakrant.nl
  • Over coronakrant.nl
  • Contact
dinsdag, januari 19, 2021
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Coronakrant.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

FC Corona

Jeroen DriessendoorJeroen Driessen
29 juni 2020
4 min. leestijd
0
Van doemdenken naar doendenken

Afgelopen week hadden wij binnen de Driessen Groep onze zomerbijeenkomst. Het is binnen onze familie van bedrijven een goed gebruik om halverwege het jaar met al onze collega’s terug te kijken op wat we beleefd en gepresteerd hebben en wat we in de tweede helft van het jaar nog allemaal gaan doen. Want terugkijken vinden wij leuk, maar vooruitkijken vinden we eigenlijk nog veel leuker.

Normaal gesproken begint zo’n dag met een professioneel deel, waarin wij als directie het podium opklimmen om ons woordje te doen, zodat we daarna normaal gesproken met z’n allen ieder op zijn eigen manier ons dansje kunnen doen. We houden er wel van om een feestje te bouwen op zijn tijd. We doen ons stinkende best gedurende het jaar om zoveel mogelijk werkgeluk mogelijk te maken voor de organisaties en mensen van de publieke sector en dan is het heerlijk om zo halverwege het jaar effe lekker los te kunnen gaan tijdens een Bourgondisch gezellige middag, avond en eventueel nacht. We leven ook altijd erg toe naar onze zomer- en kerstbijeenkomst en investeren er best veel in. De dag erna ben ik altijd kapot, maar het geeft ons ook weer genoeg energie om samen lekker verder aan de slag te gaan en te gaan voor de best haalbare prestaties.

Maar ja, dat zat er dus deze keer niet in. In plaats van met elkaar, waarschijnlijk in Oranje gekleed, uit volle borst te gillen, juichen en zingen bij de 1-0, 2-0 en 3-0 voor Nederland tegen Oostenrijk op het EK, zaten we collectief thuis. Niet voor de TV, maar achter onze beeldschermpjes. Te kijken naar een 2 ½ uur durende live uitzending van ‘Driessen Groep Draait Door’ boordevol filmpjes, interviews, entertainment, muziek en nog veel meer. Ons atrium was omgebouwd naar een heuse filmstudio, bomvol camera’s, geluids- en lichtmensen en een heuse regisseur. Ik mocht als een soort van Matthijs van Nieuwkerk de boel aan elkaar kletsen en samen met een flinke groep collega’s er proberen iets prachtigs van te maken. Van ons allemaal, voor ons allemaal. Super spannend, maar ook super gaaf. We hebben er niet zelf voor gekozen dat we helaas niet met z’n allen bij elkaar kunnen zijn, maar we hebben er wel voor gekozen om binnen de mogelijkheden die er wel zijn er alles aan te doen om toch ‘op afstand dichtbij elkaar te zijn’. Met succes, want het was ondanks en dankzij alles een prachtige zomerbijeenkomst, met een lach en een traan.

De eerste helft van dit jaar is alles anders gegaan dan we van tevoren hadden verwacht. We stonden net goed en wel twee maanden op het veld en toen raakten we collectief geblesseerd. De ballen vlogen ons om de oren, spelers vielen uit, de bezoekers bleven weg en in een korte tijd moesten we onze hele strategie voor de wedstrijd 2020 omgooien.

Jeroen Driessen, CEO Driessen Groep

En dat is voor mij eigenlijk wel tekenend voor hoe we dit jaar in de wedstrijd staan binnen de Driessen Groep. Natuurlijk is de eerste helft van dit jaar alles anders gegaan dan we van tevoren hadden verwacht. We stonden net goed en wel twee maanden op het veld en toen raakten we collectief geblesseerd. De ballen vlogen ons om de oren, spelers vielen uit, de bezoekers bleven weg en in een korte tijd moesten we onze hele strategie voor de wedstrijd 2020 omgooien. Voorkomen dat we niet halverwege met 10-0 achter zouden komen te staan en we de wedstrijd al zouden hebben verloren bij het horen van het rustsignaal; dat werd ons doel. Goed verdedigen en ervoor zorgen dat we met z’n allen met zo min mogelijk kleerscheuren die onwerkelijke eerste helft tegen FC Corona doorkomen. [ lees verder onder de advertentie ]

ADVERTENTIE

En ik moet zeggen dat ik echt enorm trots ben op wat wij hebben gepresteerd het afgelopen half jaar. Binnen een paar dagen na de afkondiging van de coronamaatregelen zaten we met 500 collega’s thuis te werken en zorgden we ervoor dat onze dienstverlening zo goed mogelijk door kon gaan. Na een paar weken hadden we de boel weer redelijk onder controle. We hebben bijna 25% minder omzet dan in de eerste helft van 2019. Da’s geen kattenpis en normaal gesproken geen reden voor een feestje, maar dit jaar dus wel wat mij betreft. Onze verdediging stond als een huis en we wisten de schade te beperken. Sterker nog, in de loop van die eerste helft van 2020 kregen we weer wat lucht om zelf aan scoren te gaan denken. Eerst voorzichtig, maar al snel begonnen we weer kansen te zien, voor onszelf te creëren en af te maken!

Ons team hebben we volledig intact en werkgelukkig weten te houden, wat ons de ruimte en rust heeft gegeven om ons oog op de bal te houden, namelijk onze klanten zo goed mogelijk helpen, gelukkig maken en houden, juist in deze moeilijke tijden! Met als mooiste resultaat: onze gemiddelde klanttevredenheid is tijdens de crisis met ruim een half punt gestegen naar een dikke 8+. Bovendien hebben we niet alleen veel van onze klanten weten te behouden, ook hebben we er een flink aantal nieuwe klanten bij weten te winnen. Daar ben ik trots op en ontzettend dankbaar voor.

Hierdoor stappen we toch heel anders de kleedkamer in tijdens de rust; met best wat blauwe plekken en kleerscheuren, maar wel met z’n allen en vol vertrouwen dat we sterker uit deze storm gaan komen. Het was een zware en rare eerste helft, maar we gaan alles op alles zetten om in de tweede helft een groot deel van de schade in te lopen. Dat zal vast niet helemaal lukken, maar belangrijker nog is dat we die tweede helft van 2020 het fundament leggen om in 2021 echt voor prijzen te kunnen gaan. Net als Oranje tijdens het EK; van uitstel komt namelijk geen afstel. Voor nu, geniet van je welverdiende rust tijdens de aankomende zomervakantie, zodat we met z’n allen in de tweede helft van 2020 weer vol energie kunnen aanvaalllluuhhhh! Dan hebben we dat feestje op het einde van het jaar of in de loop van 2021 pas echt dubbel en dwars verdiend!  

Tags: kansenondernemerschappositiviteit

Delen

Gerelateerd Berichten

40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

17 januari 2021
Vrede sluiten met je pijn

Elske Doets: ‘Bij veel bedrijven zat voor corona al latent iets fout’

26 november 2020
Positief door de test die corona heet

Positief door de test die corona heet

29 oktober 2020
Deze ondernemers openden een winkel na coronasluiting van horecazaak

Deze ondernemers openden een winkel na coronasluiting van horecazaak

28 oktober 2020
corona teststraat

Bas Bobeldijk runt twee supermarkten én opent de ene na de andere coronateststraat

26 oktober 2020

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwsbrief ontvangen?

Schrijf je in voor onze tweewekelijkse nieuwsbrief.

Recente berichten

Werkgever mag loon opschorten bij weigeren mondkapje

Werkgever mag loon opschorten bij weigeren mondkapje

18 januari 2021
40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

17 januari 2021
Kroegbaas is tijdelijk schoonmaker in ziekenhuis: ‘Ik ben vrolijker en positiever’

Kroegbaas is tijdelijk schoonmaker in ziekenhuis: ‘Ik ben vrolijker en positiever’

16 januari 2021

Meest gelezen

  • thuiswerken met kinderen

    Thuiswerken met kinderen? 10 tips!

    579 x gedeeld
    Delen 579 Tweet 0
  • Van tourmanager van Guus Meeuwis naar bemonsteraar in de corona-teststraat

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Reiskostenvergoeding 2021: noodmaatregel verlengd tot 1 februari

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • 10 tips om thuiswerken zo productief en prettig mogelijk te maken

    2730 x gedeeld
    Delen 2730 Tweet 0
  • 4 tips voor vitaliteit en verbinding in coronatijd

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0

Volgende item
Alertheid vereist voor preventie psychisch verzuim in relatie tot het coronavirus op lange termijn

Alertheid vereist voor preventie psychisch verzuim in relatie tot het coronavirus op lange termijn

Met onze familie van bedrijven verbinden wij mens en werk, maken HR-processen eenvoudiger met software en services, zijn de schakel tussen professionals en organisaties, ondersteunen bij personeelsontwikkeling en mobiliteit en bieden online arbeidsmarktoplossingen. Zo dragen wij al ruim 25 jaar bij aan het werkgeluk van zoveel mogelijk mensen en organisaties. Met Coronakrant.nl willen we ook ondernemers en werkgevers met elkaar verbinden. Coronakrant is een online platform waar ondernemers en werkgevers kennis en ervaringen met elkaar kunnen delen naar aanleiding van de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Zo willen we elkaar niet infecteren, maar inspireren.

Categorieën

Artikelen Columns Interviews

Tags

anderhalvemetereconomie anderhalvemetersamenleving arbeidsmarkt arbeidsrecht corona coronacrisis coronamaatregelen coronavirus creativiteit digitalisering Economische impact energie gezondheid hoop horeca HR kansen kantoor leiderschap lockdown maatregelen medewerkers mentale gezondheid nieuwe normaal NOW ondernemerschap onderwijs online ontslag overheidssteun positiviteit steunmaatregelen Thuiswerken tips toekomst TOZO vakantie verandering vitaliteit werken op afstand werkgeluk werknemers werknemerszaken wet- en regelgeving zzp

© 2020 - Driessen Groep

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Over coronakrant.nl
  • Contact

© 2020 Driessen Groep