Ik moest de afgelopen weken vaak aan deze uitdrukking denken. Sterker nog, ik zag het gewoon voor eigen ogen gebeuren.
Mijn schoonmoeder, Moe Bak, die na dik drie maanden weer een achterkleinkind over de vloer kreeg. De negentigjarige was zo blij als een klein kind. De vreugde spatte van haar gezicht hoewel ze zich enorm moest inhouden om haar achterkleinkind niet in de armen te vliegen.
Hetzelfde gold voor mijn schoonzoon. Die kwam mijn dochter thuisbrengen, omdat hij weer mocht gaan voetballen. Hij vertelde dat toen hij toch even binnenwipte. Ook hier spatte het plezier vanaf. Na afloop kwam hij weer even binnen. Het plezier was verdrievoudigd toen hij vertelde dat één van zijn voetbalmaten achter in de kofferbak een koude krat bier had staan. Met z’n allen om de auto heen een koud biertje. Ik zag het voor me, acht blijde kleine kinderen van om en nabij de 30 jaar oud.
Toen ik nog geen twee dagen later van mijn collega Gerard een mail kreeg, ook gestuurd aan al mijn andere collega’s, voelde ik hetzelfde. Gerard stuurde een mail met daarin een foto van onze parkeerplaats bij ons TechCenter in Ede. Er stond één woord bij: VOL. Ik kwam hem nog geen uur later tegen en hij was zo blij als een klein kind. We reden samen naar ons splinternieuwe TechCenter in Helmond. Dat hadden we in april feestelijk willen openen als onderdeel van de Human Campus, maar alles liep anders. We kwamen ons TechCenter binnen en waren verrast. Je hoorde het geluid van lopende banden, van ontsnappend lucht van pneumatische robotarmen die rode en zwarte miniblikjes verplaatsten, van gesoldeer en gezaag aan koelsystemen en van piepende alarmen van Gebouwbeheerssysteem-opstellingen. Docenten hielden netjes afstand daar waar onze cursist, één per opstelling, nadacht over het probleem wat voor hem lag. [ lees verder onder de advertentie ]
“Gerard stuurde een mail met daarin een foto van onze parkeerplaats bij ons TechCenter in Ede. Er stond één woord bij: VOL.”
Nico van Leeuwen
En toen was daar Tom. Onze nieuwe, lokale collega die zo lang op dit moment had moeten wachten. En ja, ook toen zag ik de vreugde van een klein kind. En ja, dan moet daar de column van deze maand wel over gaan, toch?
Nico van Leeuwen werkt voor ROVC Technische Opleidingen. ROVC is marktleider op het gebied van trainingen en opleidingen binnen de industrie en de installatiebranche. Met meer dan 15.000 cursisten per jaar is ROVC de grootste commerciële praktijkopleider in de techniek. Naast het hoofdkantoor met praktijkcentrum in Ede en een praktijkcentrum in Rotterdam, is onlangs in Helmond het derde praktijkcentrum gerealiseerd.