Coronakrant.nl
  • Over coronakrant.nl
  • Contact
dinsdag, januari 19, 2021
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Coronakrant.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Daan Hettema: “Binnen 24 uur was Plexiglas-scherm.nl in de lucht en het ging echt helemaal los!”

Marcel StevensdoorMarcel Stevens
29 juli 2020
5 min. leestijd
0
Daan Hettema: “Binnen 24 uur was Plexiglas-scherm.nl in de lucht en het ging echt helemaal los!”

“Ik stond af te rekenen bij Albert Heijn en zag een provisorisch en lelijk kuchschermpje hangen vóór de kassamedewerkster. Ik dacht direct: ‘Dat kan beter en netter met de plexiglas platen die we in het magazijn hebben liggen voor ons fotolaboratorium.’ Ik ben direct naar de zaak gereden en aan de slag gegaan. Binnen een dag ging onze webshop live en liepen de bestellingen binnen. Ik wist niet wat ik meemaakte! Op een gegeven moment gingen meer dan 1000 schermen per dag de deur uit. Ik lag ‘s nachts in mijn bed te trillen. Hoe houden we dit in hemelsnaam nog vol?”

Ik ben in gesprek met Daan Hettema die als één van de eerste ondernemers in Nederland een complete webshop in plexiglas schermen opzette en in de top 3 van plexiglas leveranciers staat. Samen kijken we terug op een bizarre periode waarbij zijn eigen bedrijf Gallery Color vanwege corona meer dan 70% terugviel, maar dankzij zijn pop-up plexiglasschermbedrijf kon doordraaien en nu weer volop rendeert.

Wanneer werd je voor het eerste geconfronteerd met corona?

“We gingen met een aantal vrienden op wintersport in Oostenrijk In de aanloop daar naartoe werd het steeds spannender of we konden gaan. We besloten te gaan, maar daar aangekomen werden alle pistes na één dag gesloten. Dat was echt heel surrealistisch.

Terug in Nederland werd de ware omvang echt duidelijk. Ons bedrijf Gallery Color werd ook hard getroffen. In 2009 ben ik samen met twee compagnons dit fotolaboratorium begonnen waarbij je op een laagdrempelige manier foto’s kan laten afdrukken op verschillende afmetingen achter plexiglas. De afgelopen 10 jaar zijn we flink gegroeid naar een team van 12 personen. [ lees verder onder de advertentie ]

ADVERTENTIE

We bedienen voor 30% de consument en de andere 70% bestaat uit projectmarkt en de kunstwereld. Door de coronamaatregelen werden alle kunstbeurzen afgelast en zakte mijn omzet naar een dramatisch laag peil. Er kwam af en toe nog een opdracht voor een trouwfoto binnen, maar dat wast het wel. We werkten in twee shifts om het besmettingsgevaar zo veel mogelijk te beperken, maar zelfs met de helft van de bezetting hadden we weinig te doen. Daar zit je dan!”

Maar gelukkig kreeg je een gouden idee!

Klopt, het eurekamoment bij Albert Heijn. Wij zijn gewend mooie afdrukken te ontwikkelen op hoge kwaliteit. Het schermpje wat ik zag was lelijk en amateuristisch. Logisch natuurlijk, want dat was direct na de uitbraak dus werd er volop geïmproviseerd. ‘Dat kunnen wij beter’, dacht ik direct en Plexiglas-scherm.nl was geboren!

Ik heb een uur later de URL vastgelegd. Mijn collega ging direct een webshop bouwen en ik ben zelf de werkplaats in gegaan om met onze grote professionele vreesmachine te experimenteren en producten te ontwikkelen: plexiglas schermen met uitsparingen, met ophangsystemen, verschillende maten, staande modellen. Ik had zo een hele collectie dankzij onze jarenlange ervaring met plexiglas. Ons magazijn lag er helemaal vol mee, bedoeld voor de fotoprints. Via Google ad words stonden we met onze naam bovenaan de zoekmachine en de binnen 24 uur waren we live en kwamen de bestellingen binnen.

We hadden geen idee hoe het zou lopen, maar al snel bleek de vraag enorm. Elke twee minuten kwam er een bestelling binnen. Dat varieerde van één scherm voor ‘Linda’s nagelstudio’ tot 200 schermen voor alle filialen van Hunkemöller of Bristol. Onze fotostudio liep natuurlijk ook gewoon door, weliswaar op een lager pitje maar beide activiteiten op één locatie bleek onwerkbaar. We werkten tot diep in de nacht om alle bestellingen weg te werken, maar de omvang bleef steeds meer groeien. We hebben zelfs onze freesmachine “opgevoerd” om de productie te verhogen. Daar waar ik een week eerder nog zorgen had over de terugval in omzet lag ik nu wakker in mijn bed vanwege de steeds groter wordende vraag naar de schermen. Het kan raar lopen!”

Daar waar ik een week eerder nog zorgen had over de terugval in omzet lag ik nu wakker in mijn bed vanwege de steeds groter wordende vraag naar de schermen. Het kan raar lopen!

Daan Hettema

Welke actie’s heb je toen ondernomen?

“We hebben toen snel geschakeld en een lege fabrieksloods gehuurd, een tweede freesmachine aangeschaft, werktafels gebouwd en inpakmateriaal ontwikkeld. Drie weken later hadden we een professionele productielijn en werkte we in twee ploegen. Van 8 tot 17 uur en van 12 tot 21 uur, om aan de vraag te kunnen voldoen. Ik heb zelfs personeel moeten aannemen.

Inmiddels zaten we in de top 3 van plexiglasproducenten en de landelijke media pikten dit op. Ze kwamen allemaal langs om een reportage te maken. Met als gevolg dat we het nog drukker kregen. Ons ordersysteem is ontwikkeld op basis van foto bestellingen, niet voor de aantallen plexiglas die we via ons bestelsysteem binnenkregen. Onze programmeur heeft ons systeem omgebouwd.

Het was een uitputtingsslag om alle bestellingen op tijd de deur uit te krijgen. Toen het magazijn leeg was en onze leveranciers ook niet meer konden leveren ontstond het volgende probleem: hoe komen we aan plexiglas?

Dankzij ons grote netwerk hadden we contact met een bedrijf dat zelf acrylaat kan gieten en zo zelf plexiglas kan produceren. Wij hebben nooit zonder gezeten en hebben nooit ‘Nee’ hoeven te verkopen. Daar ben ik wel heel trots op!

Onze medewerkers hebben allemaal kunnen doorwerken en we zijn in staat geweest om binnen enkele dagen een nieuw en succesvol bedrijf uit de grond te stampen. Het lijkt wel een jongensboek.

Daan Hettema

Wat heeft dit avontuur je gebracht?

Inmiddels loopt ons laboratorium weer nagenoeg zoals voorheen en hopelijk trekt de markt nog verder aan. Waar plexiglas-scherm.nl de omzet van Gallery Color de eerste maanden ruim oversteeg, is de situatie nu weer redelijk genormaliseerd. Het was echt een piek!

Door de opbrengsten van ons pop-up bedrijf hebben we kunnen investeren in ons fotolab. We hebben diverse machines kunnen vernieuwen. Onze medewerkers hebben allemaal kunnen doorwerken en we zijn in staat geweest om binnen enkele dagen een nieuw en succesvol bedrijf uit de grond te stampen. Hoe gaaf is dat! Het lijkt wel een jongensboek.

Zoals je het vertelt lijkt het wel een spannend jongensboek. Wat was de keerzijde?

Natuurlijk werd er weleens met een schuin oog naar ons gekeken: ze maken winst over de rug van andermans ellende. Ik voelde me zelfs bijna schuldig wanneer ik na een dag hard werken de auto thuis op de oprit zette en beide buurmannen op een ladder de kozijnen zag schuren. Zij zaten thuis zonder werk. Aan de andere kant kun je ook concluderen dat we enorm flexibel zijn en door dit avontuur onze continuïteit hebben kunnen veiligstellen. Want zo is het echt.

We hebben altijd normale prijzen gehanteerd, en door onze korte levertijden is de situatie in winkels en gebouwen snel veiliger geworden. Zo hebben wij onze bijdrage kunnen leveren om het coronavirus een halt toe te roepen.

Het was echt een bijzondere ervaring. Het geeft een enorme kick om te weten dat we met ons team in staat zijn om razendsnel iets nieuws op te zetten. Dat smaakt naar meer en daarom staat mijn radar nu altijd aan. Op zoek naar nieuwe kansen!”

Tags: kansenondernemerschap

Delen

Gerelateerd Berichten

40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

17 januari 2021
Vrede sluiten met je pijn

Elske Doets: ‘Bij veel bedrijven zat voor corona al latent iets fout’

26 november 2020
Positief door de test die corona heet

Positief door de test die corona heet

29 oktober 2020
Deze ondernemers openden een winkel na coronasluiting van horecazaak

Deze ondernemers openden een winkel na coronasluiting van horecazaak

28 oktober 2020
corona teststraat

Bas Bobeldijk runt twee supermarkten én opent de ene na de andere coronateststraat

26 oktober 2020

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwsbrief ontvangen?

Schrijf je in voor onze tweewekelijkse nieuwsbrief.

Recente berichten

Werkgever mag loon opschorten bij weigeren mondkapje

Werkgever mag loon opschorten bij weigeren mondkapje

18 januari 2021
40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

17 januari 2021
Kroegbaas is tijdelijk schoonmaker in ziekenhuis: ‘Ik ben vrolijker en positiever’

Kroegbaas is tijdelijk schoonmaker in ziekenhuis: ‘Ik ben vrolijker en positiever’

16 januari 2021

Meest gelezen

  • thuiswerken met kinderen

    Thuiswerken met kinderen? 10 tips!

    579 x gedeeld
    Delen 579 Tweet 0
  • Van tourmanager van Guus Meeuwis naar bemonsteraar in de corona-teststraat

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Reiskostenvergoeding 2021: noodmaatregel verlengd tot 1 februari

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • 10 tips om thuiswerken zo productief en prettig mogelijk te maken

    2730 x gedeeld
    Delen 2730 Tweet 0
  • 4 tips voor vitaliteit en verbinding in coronatijd

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0

Volgende item
Eric van Schagen (VNO-NCW): ‘Ik hoop dat we iets van de coronacrisis leren. U ook?’

Eric van Schagen (VNO-NCW): ‘Ik hoop dat we iets van de coronacrisis leren. U ook?’

Met onze familie van bedrijven verbinden wij mens en werk, maken HR-processen eenvoudiger met software en services, zijn de schakel tussen professionals en organisaties, ondersteunen bij personeelsontwikkeling en mobiliteit en bieden online arbeidsmarktoplossingen. Zo dragen wij al ruim 25 jaar bij aan het werkgeluk van zoveel mogelijk mensen en organisaties. Met Coronakrant.nl willen we ook ondernemers en werkgevers met elkaar verbinden. Coronakrant is een online platform waar ondernemers en werkgevers kennis en ervaringen met elkaar kunnen delen naar aanleiding van de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Zo willen we elkaar niet infecteren, maar inspireren.

Categorieën

Artikelen Columns Interviews

Tags

anderhalvemetereconomie anderhalvemetersamenleving arbeidsmarkt arbeidsrecht corona coronacrisis coronamaatregelen coronavirus creativiteit digitalisering Economische impact energie gezondheid hoop horeca HR kansen kantoor leiderschap lockdown maatregelen medewerkers mentale gezondheid nieuwe normaal NOW ondernemerschap onderwijs online ontslag overheidssteun positiviteit steunmaatregelen Thuiswerken tips toekomst TOZO vakantie verandering vitaliteit werken op afstand werkgeluk werknemers werknemerszaken wet- en regelgeving zzp

© 2020 - Driessen Groep

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Over coronakrant.nl
  • Contact

© 2020 Driessen Groep