Coronakrant.nl
  • Over coronakrant.nl
  • Contact
maandag, maart 1, 2021
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Coronakrant.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

94% zelfstandigen wil blijven ondernemen. Veel behoefte aan TOZO 3

Redactie CoronakrantdoorRedactie Coronakrant
13 september 2020
3 min. leestijd
0
Zeven op de tien ondernemers verwacht coronacrisis te overleven

Veel zzp’ers die gebruik hebben gemaakt van het eerste steunpakket, hebben ook dit najaar inkomensondersteuning nodig. Dat blijkt uit een enquête van verschillende belangenorganisaties betrokken bij de evaluatie van de TOZO.

Zelfstandig ondernemers hebben behoefte aan het derde steunpakket, blijkt uit de uitkomsten van een uitgezette enquête onder ruim 6000 zelfstandig ondernemers. Van deze groep geeft bijna 50 procent aan een beroep te willen doen op de inkomensondersteuning van de overheid. De derde Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo 3) begint vanaf 1 oktober 2020. De enquête is uitgevoerd door PZO, ZZP Nederland, ONL en FNV Zelfstandigen. Ze vormen een klankbordgroep voor het vervolg van de Tozo, de tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers.

De belangenorganisaties en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) hebben de enquête in augustus uitgezet. Uit de vragenlijst blijkt dat 94 procent van de respondenten ondernemer wil blijven en daar ook goede mogelijkheden voor ziet, onder andere door de inkomensondersteuning vanuit de overheid.

Meer dan de helft van de respondenten geeft aan Tozo 1 aangevraagd te hebben. Tozo 2 is door iets meer dan 35 procent van de ondervraagden aangevraagd. Op de vraag op welk gebied de ondernemers de komende periode hulp zouden kunnen gebruiken, antwoordde bijna 50 procent dat zij (meer) inkomensondersteuning nodig hebben.

ADVERTENTIE

Uit gegevens van het Ministerie blijkt dat ongeveer 1 op vier zelfstandigen gebruik gemaakt heeft van de Tozo 1 regeling. Tozo 2, die aangevraagd kan worden tot 30 september, is tot nu toe aangevraagd door een kleine 100.000 zelfstandigen. Flink minder dus dan wat de respondenten in deze enquête aangeven.

Merendeel zoekt mogelijkheden

Uit de enquête blijkt ook dat de meeste zelfstandigen veerkrachtig zijn in tijden van crisis. Op de vraag wat de ondernemer nodig heeft om financieel onafhankelijk te worden, stelt ongeveer 64 procent van de respondenten dat ze zelf op zoek gaan naar nieuwe kansen. Bijna 40 procent zegt zijn of haar ondernemerschap te willen versterken en 38 procent gaat zich oriënteren op een andere weg als ondernemer dan wel als werknemer in loondienst.

Volgens PZO kan het kabinet ondernemers dus vooruit helpen door te focussen op de versterking van de ondernemersvaardigheden. Zzp’ers kunnen ook hulp gebruiken bij het vinden van nieuwe kansen.

‘Scholing is belangrijk’

Dat het kabinet naast de tijdelijke overbruggingsregeling inzet op die heroriëntatie en ontwikkeling door de regeling NL Leert Door is volgens de belangenorganisaties dan ook een goede zaak. De behoefte aan ontwikkelingsadviezen en omscholing voor ondernemers die door de crisis minder perspectief op de toekomst hebben is al gebleken: binnen een maand was het maximum aantal aanvragen al bereikt.

Het is belangrijk dat het ministerie van SZW dan ook blijft inzetten op deze ontwikkeladviezen en het latere scholingstraject, aldus PZO. Op die manier heeft iedereen die het nodig heeft de mogelijkheid in zijn inkomen te voorzien. Plannen voor een extra budget zijn er, concrete afspraken nog niet.

Inkomensondersteuning tijdens de coronacrisis

In juli 2020 werd bekend dat zzp’ers die door de coronacrisis in zwaar weer kwamen Tozo konden aanvragen. Naarmate de crisis vorderde, besloot de overheid tot een Tozo 2. Daar werden een aantal strengere eisen aan toegevoegd, zoals de partner- en de vermogenstoets. Inmiddels komt er een derde steunpakket, waar ondernemers van 1 oktober 2020 tot juli 2021 gebruik van kunnen maken, als hun vermogen niet hoger is dan 46.520 euro.

Dit artikel is origineel verschenen op de website van ZiPconomy en is met toestemming herplaatst.

Tags: coronacrisisinkomensondersteuninginkomenssteunTOZOzelfstandigenzzp

Delen

Gerelateerd Berichten

Bernadet GGD Rotterdam

Bernadet Gorissen, Sr HR-adviseur GGD Corona organisatie Rotterdam: “Dit vereist een grote mate van flexibiliteit en betrokkenheid.”

28 februari 2021
ASML

Expats in Nederland tijdens de lockdown: het is vooral heel saai!

27 februari 2021
Help, ik verzuip in corona!

Blessure

26 februari 2021
bore-out coronacrisis

Voorkom een bore-out bij medewerkers tijdens de coronacrisis

25 februari 2021
Samen kan ik het zelf

“Niet normaal!”

23 februari 2021

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwsbrief ontvangen?

Schrijf je in voor onze tweewekelijkse nieuwsbrief.

Recente berichten

Michel van Hoeij

Bouwen in coronatijd

1 maart 2021
Bernadet GGD Rotterdam

Bernadet Gorissen, Sr HR-adviseur GGD Corona organisatie Rotterdam: “Dit vereist een grote mate van flexibiliteit en betrokkenheid.”

28 februari 2021
ASML

Expats in Nederland tijdens de lockdown: het is vooral heel saai!

27 februari 2021

Meest gelezen

  • tips beweging thuis

    10 tips om thuis in beweging te blijven (of komen)

    605 x gedeeld
    Delen 605 Tweet 0
  • Depressief door thuiswerken? 10 tips tegen een thuiswerkdepressie

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Reiskostenvergoeding 2021: noodmaatregel verlengd tot 1 april

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • 10 tips om thuiswerken zo productief en prettig mogelijk te maken

    2730 x gedeeld
    Delen 2730 Tweet 0
  • Thuiswerken met kinderen? 10 tips!

    579 x gedeeld
    Delen 579 Tweet 0

Volgende item
Samen kan ik het zelf

En toen ging mijn leeslampje uit . . .

Met onze familie van bedrijven verbinden wij mens en werk, maken HR-processen eenvoudiger met software en services, zijn de schakel tussen professionals en organisaties, ondersteunen bij personeelsontwikkeling en mobiliteit en bieden online arbeidsmarktoplossingen. Zo dragen wij al ruim 25 jaar bij aan het werkgeluk van zoveel mogelijk mensen en organisaties. Met Coronakrant.nl willen we ook ondernemers en werkgevers met elkaar verbinden. Coronakrant is een online platform waar ondernemers en werkgevers kennis en ervaringen met elkaar kunnen delen naar aanleiding van de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Zo willen we elkaar niet infecteren, maar inspireren.

Categorieën

Artikelen Columns Interviews

Tags

anderhalvemetereconomie anderhalvemetersamenleving arbeidsmarkt arbeidsrecht corona coronacrisis coronamaatregelen coronavirus creativiteit digitalisering Economische impact energie gezondheid hoop horeca HR kansen kantoor leiderschap lockdown maatregelen medewerkers mentale gezondheid nieuwe normaal NOW ondernemerschap onderwijs online ontslag overheidssteun positiviteit steunmaatregelen Thuiswerken tips toekomst TOZO vakantie verandering vitaliteit werken op afstand werkgeluk werknemers werknemerszaken wet- en regelgeving zzp

© 2020 - Driessen Groep

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Over coronakrant.nl
  • Contact

© 2020 Driessen Groep