Coronakrant.nl
  • Over coronakrant.nl
  • Contact
vrijdag, januari 22, 2021
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Coronakrant.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Drukte fysio: ‘Werkgever moet personeel gezond door crisis helpen’

Redactie CoronakrantdoorRedactie Coronakrant
30 november 2020
3 min. leestijd
0
Drukte fysio: ‘Werkgever moet personeel gezond door crisis helpen’

Steeds meer thuiswerkers melden zich bij fysiotherapeuten met lichamelijke ongemakken omdat werken in de huiselijke omgeving veelal gepaard gaat met lang stilzitten en ongeschikt meubilair. ‘Werkgevers biedt een digitaal bootcampklasje aan.’

Dagelijks urenlang doorbrengen achter een computerscherm, op een ongeschikte keukenstoel of hangend op de bank. Het is het lot van menig werknemer die vanwege de coronamaatregelen thuis moet werken. Dat eist zijn tol: fysiotherapeuten zien een toename in nek- en schouderklachten.

Dat bevestigt Pieter Vonk van de fysiotherapeuten-koepelorganisatie KNGF in Het Parool. In welke mate de klachten zijn toegenomen is niet onderzocht, maar dat er sprake is van een stijging durft hij wel te concluderen. Dit, op basis van verhalen die hij in de afgelopen maanden heeft gehoord van fysiotherapeuten.

Ook Amsterdamse fysiotherapeut Martijn Britsemmer beaamt de drukte. Hij behandelt sinds mei zo’n 20 tot 30 procent meer patiënten. Normaal vindt hij altijd wel een gaatje voor mensen, nu zit zijn agenda steeds anderhalve week vooruit vol. Voornamelijk met nek- en schouderklachten, maar ook pijnlijke polsen, ellebogen en onderruggen komen voorbij.

ADVERTENTIE

Overbelast door te lang stilzitten

Verbazingwekkend vindt Vonk de klachtengolf niet: ,,Je kunt de klok erop gelijkzetten. Als je de hele dag in een slechte houding bezig bent met een beeldscherm en muis, krijg je op een gegeven moment vanzelf pijn.” Maar op kantoor zitten we toch ook eindeloos achter de computer? Volgens Vonk is dat toch anders. ,,Dan loop je even naar het koffiezetapparaat, of naar het bureau van een collega. Als je alleen thuis zit, is de kans groter dat je je bureau te lang niet verlaat.”

Fysiotherapeuten hebben wel vaker te maken met soortgelijke drukke periodes, vertelt Vonk. Bijvoorbeeld rond nieuwjaar, als goede voornemens juist voor te véél onvoorbereide beweging zorgen. Of bij het aanbreken van de zomer, als mensen onverhoopt gaan sporten om nog wat kilo’s te verliezen voor het strand.

Daarnaast is het richting het einde van het jaar altijd wat drukker, vult Britsemmer aan. ,,In het voorjaar zijn mensen vaak zuinig met hun verzekerde fysiobehandelingen. Richting het jaareinde worden die dan op de valreep nog ingezet.”

Digitaal bootcampklasje

Hoewel onvoorbereid bewegen dus ook niet goed is, ligt daar volgens Vonk wel de oplossing voor de thuiswerkklachten. Hij raadt aan om elk halfuur even op te staan en af en toe van houding te veranderen. ,,En zorg voor het juiste meubilair, zoals een goede bureaustoel.”

En drink genoeg water, tipt Britsemmer. ,,Als je veel stil zit, verslechtert je bloedcirculatie. Dan is drinken extra belangrijk.” Daarnaast vindt hij dat werkgevers zich actiever moeten inzetten om hun werknemers gezond de crisis door te helpen. ,,Bedrijven moeten hun personeel voorzien van de juiste spullen. En het zou mooi zijn als ze ook een digitaal bootcampklasje of iets dergelijks aanbieden.”

Dit artikel is origineel verschenen op de website van De Ondernemer. Het is met toestemming herplaatst.

Tags: fysiofysiotherapeutgezondheidsklachtenThuiswerken

Delen

Gerelateerd Berichten

thuiswerken met kinderen

Thuiswerken met kinderen: rechten en plichten van werkgevers & werknemers

20 januari 2021
Tevredenheid over thuiswerken toegenomen: veel mensen willen niets anders meer

De invloed van thuiswerken op werkgeluk

19 januari 2021
leidinggeven op afstand

Ook voor leidinggeven op afstand geldt: motiveren is maatwerk

15 januari 2021
Dit deden drie maanden coronacrisis met (thuis)werkend Nederland

Thuiswerken maakt nieuwe onkostenvergoedingen noodzakelijk

14 januari 2021
Nieuwe invulling reiskostenvergoeding vanwege coronacrisis

Nieuwe invulling reiskostenvergoeding vanwege coronacrisis

8 januari 2021

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwsbrief ontvangen?

Schrijf je in voor onze tweewekelijkse nieuwsbrief.

Recente berichten

Avondklok

Avondklok: dit moeten werkgevers doen

22 januari 2021
Thuiswerkdenken vs kantoordenken

Thuiswerkdenken vs kantoordenken

22 januari 2021
Historisch laag aantal faillissementen in coronajaar: stilte voor de storm?

Historisch laag aantal faillissementen in coronajaar: stilte voor de storm?

21 januari 2021

Meest gelezen

  • thuiswerken met kinderen

    Thuiswerken met kinderen? 10 tips!

    579 x gedeeld
    Delen 579 Tweet 0
  • Van tourmanager van Guus Meeuwis naar bemonsteraar in de corona-teststraat

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Reiskostenvergoeding 2021: noodmaatregel verlengd tot 1 februari

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Depressief door thuiswerken? 10 tips tegen een thuiswerkdepressie

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • 10 tips om thuiswerken zo productief en prettig mogelijk te maken

    2730 x gedeeld
    Delen 2730 Tweet 0

Volgende item
Zo kan het ook: een sociaal kerstpakket, van Doegoods

Zo kan het ook: een sociaal kerstpakket, van Doegoods

Met onze familie van bedrijven verbinden wij mens en werk, maken HR-processen eenvoudiger met software en services, zijn de schakel tussen professionals en organisaties, ondersteunen bij personeelsontwikkeling en mobiliteit en bieden online arbeidsmarktoplossingen. Zo dragen wij al ruim 25 jaar bij aan het werkgeluk van zoveel mogelijk mensen en organisaties. Met Coronakrant.nl willen we ook ondernemers en werkgevers met elkaar verbinden. Coronakrant is een online platform waar ondernemers en werkgevers kennis en ervaringen met elkaar kunnen delen naar aanleiding van de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Zo willen we elkaar niet infecteren, maar inspireren.

Categorieën

Artikelen Columns Interviews

Tags

anderhalvemetereconomie anderhalvemetersamenleving arbeidsmarkt arbeidsrecht corona coronacrisis coronamaatregelen coronavirus creativiteit digitalisering Economische impact energie gezondheid hoop horeca HR kansen kantoor leiderschap lockdown maatregelen medewerkers mentale gezondheid nieuwe normaal NOW ondernemerschap onderwijs online ontslag overheidssteun positiviteit steunmaatregelen Thuiswerken tips toekomst TOZO vakantie verandering vitaliteit werken op afstand werkgeluk werknemers werknemerszaken wet- en regelgeving zzp

© 2020 - Driessen Groep

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Over coronakrant.nl
  • Contact

© 2020 Driessen Groep