Coronakrant.nl
  • Over coronakrant.nl
  • Contact
zondag, februari 28, 2021
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Coronakrant.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

Redactie CoronakrantdoorRedactie Coronakrant
17 januari 2021
2 min. leestijd
0
40 procent ondernemers wil bedrijf snel verkopen

Het aantal ondernemers dat van plan is om het bedrijf binnen nu en twee jaar van de hand te doen, is in 2020 bijna verdrievoudigd naar 40 procent. De helft van hen geeft zelfs aan dat zij het bedrijf bij een goede prijs morgen zouden verkopen. Maar hoe bepaal je de waarde van je bedrijf?

De recente ‘coronacijfers’ komen uit de Marktlink Monitor waarin bijna duizend bedrijven in het mkb in Nederland, België, Duitsland, Engeland, Zweden en Denenmarken zijn bevraagd. Gemiddeld 70 procent van de mkb’ers in met name Nederland en Engeland overweegt momenteel opvolging of verkoop van hun bedrijf.

Sterkste stijging in 25 jaar

”We weten dat de verkoopbereidheid van ondernemers anticyclisch is, maar zo’n sterke stijging als nu hebben we in de afgelopen 25 jaar nog niet eerder meegemaakt,” benadrukt Tom Beltman, partner en eigenaar van Marktlink. ,,We zien dat er veel serieuze kopers in de markt zijn, waarbij de waarderingen ook goed zijn. Kopers zijn bereid om door de corona-effecten heen te kijken, waarbij de bedrijfswaarde kan worden genormaliseerd.”

Bij het bepalen van de waarde van een bedrijf spelen diverse aspecten een rol. Vragen die beantwoord moeten worden, zijn onder meer:

ADVERTENTIE
  • Hoeveel winst zou je maximaal kunnen maken?
  • Wat is de vast omzet of klantwaarde?
  • Welke risico’s of onzekerheden liggen er in jou en je bedrijf besloten?
  • Is je businessmodel future proof?

Kijk kritisch naar bedrijfsresultaat

Ondernemers die willen verkopen dienen vooral in deze tijd volgens Beltman ook kritisch naar het bedrijfsresultaat te kijken. ,,Als een bedrijf te maken heeft met een daling van 50 procent of meer, is het verstandig om de verkoopplannen uit te stellen. In zo’n geval kan het voor ondernemers lonen om bijvoorbeeld met een investeerder te kijken naar een strategische overname van concurrenten die nóg harder getroffen zijn.”

Ook meer kopers, maar geen overnamegolf

De coronacrisis zet Nederlandse ondernemers niet alleen aan om de verkoop van hun bedrijf te overwegen. Voor twee derde van het midden- en kleinbedrijf geldt dat zij het juist nu een goed moment vinden om een bedrijf over te nemen, vaak gesteund door familie. Investeerders, zoals private equity partijen, zijn steeds meer een goed alternatief. Het is echter de vraag of deze bereidheid in Nederland zal uitmonden in een overnamegolf. Het aantal ondernemers dat denkt dat bij die verkoop ook de juiste prijs wordt betaald, is namelijk sterk afgenomen: vier op de tien Nederlandse mkb-ondernemers denkt dat de waarde van hun bedrijf is verminderd door corona.

Dit artikel is eerder verschenen op de website van De Ondernemer. Het is met toestemming herplaatst.

Tags: bedrijfsresultaatondernemerschapverkoop

Delen

Gerelateerd Berichten

Help, ik verzuip in corona!

Blessure

26 februari 2021
Historisch laag aantal faillissementen in coronajaar: stilte voor de storm?

Historisch laag aantal faillissementen in coronajaar: stilte voor de storm?

21 januari 2021
Blokker

CEO Jeanine Holscher: ‘In 2022 schrijft Blokker zwarte cijfers’

19 januari 2021
Vrede sluiten met je pijn

Elske Doets: ‘Bij veel bedrijven zat voor corona al latent iets fout’

26 november 2020
Positief door de test die corona heet

Positief door de test die corona heet

29 oktober 2020

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwsbrief ontvangen?

Schrijf je in voor onze tweewekelijkse nieuwsbrief.

Recente berichten

Bernadet GGD Rotterdam

Bernadet Gorissen, Sr HR-adviseur GGD Corona organisatie Rotterdam: “Dit vereist een grote mate van flexibiliteit en betrokkenheid.”

28 februari 2021
ASML

Expats in Nederland tijdens de lockdown: het is vooral heel saai!

27 februari 2021
Help, ik verzuip in corona!

Blessure

26 februari 2021

Meest gelezen

  • tips beweging thuis

    10 tips om thuis in beweging te blijven (of komen)

    605 x gedeeld
    Delen 605 Tweet 0
  • Depressief door thuiswerken? 10 tips tegen een thuiswerkdepressie

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • Reiskostenvergoeding 2021: noodmaatregel verlengd tot 1 april

    0 x gedeeld
    Delen 0 Tweet 0
  • 10 tips om thuiswerken zo productief en prettig mogelijk te maken

    2730 x gedeeld
    Delen 2730 Tweet 0
  • Thuiswerken met kinderen? 10 tips!

    579 x gedeeld
    Delen 579 Tweet 0

Volgende item
Werkgever mag loon opschorten bij weigeren mondkapje

Werkgever mag loon opschorten bij weigeren mondkapje

Met onze familie van bedrijven verbinden wij mens en werk, maken HR-processen eenvoudiger met software en services, zijn de schakel tussen professionals en organisaties, ondersteunen bij personeelsontwikkeling en mobiliteit en bieden online arbeidsmarktoplossingen. Zo dragen wij al ruim 25 jaar bij aan het werkgeluk van zoveel mogelijk mensen en organisaties. Met Coronakrant.nl willen we ook ondernemers en werkgevers met elkaar verbinden. Coronakrant is een online platform waar ondernemers en werkgevers kennis en ervaringen met elkaar kunnen delen naar aanleiding van de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Zo willen we elkaar niet infecteren, maar inspireren.

Categorieën

Artikelen Columns Interviews

Tags

anderhalvemetereconomie anderhalvemetersamenleving arbeidsmarkt arbeidsrecht corona coronacrisis coronamaatregelen coronavirus creativiteit digitalisering Economische impact energie gezondheid hoop horeca HR kansen kantoor leiderschap lockdown maatregelen medewerkers mentale gezondheid nieuwe normaal NOW ondernemerschap onderwijs online ontslag overheidssteun positiviteit steunmaatregelen Thuiswerken tips toekomst TOZO vakantie verandering vitaliteit werken op afstand werkgeluk werknemers werknemerszaken wet- en regelgeving zzp

© 2020 - Driessen Groep

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Columns
  • Interviews
  • Nieuwsbrief
  • Over coronakrant.nl
  • Contact

© 2020 Driessen Groep